AHFE Kongresi

image

AHFE Kongresi

Uludağ Üniversitesi ile Türk metal sendikası işbirliğinde gerçekleşen “Metal Sanayide Çalışan Kadınların Sağlık Ve Güvenlik Açısından Risk Faktörlerinin Belirlenmesi Ve Güvenlik Kültürü” başlıklı Bilimsel araştırma projesi…

Uludağ Üniversitesi ile Türk metal sendikası işbirliğinde gerçekleşen “Metal Sanayide Çalışan Kadınların Sağlık Ve Güvenlik Açısından Risk Faktörlerinin Belirlenmesi Ve Güvenlik Kültürü” başlıklı Bilimsel araştırma projesi (BAP-USİP (İ)-2014-7) Amerika Birleşik Devletleri  Nevada eyaletinde Las Vegas şehrinde Caesars Palace hotel de 26-30 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşen 6 th International Conference on Applied Human Factors and Ergonomics and the Affiliated Conference –AHFE (6’ıncı Uluslararası Uygulamalı İnsan Faktörü ve Ergonomi Kongresinde) tartışıldı.

 Dünyada insan faktörü ve ergonomi konusunda kaliteli ve saygın uluslararası kongrelerden biri olan ve 6’ıncısı gerçekleşen kongrede 60 farklı ülkeden gelen yaklaşık 1500 civarındaki mühendis, bilim insanı, araştırmacı, uygulamacı ve  profesyonel katılımcılar, iş hayatında insan faktörü ve ergonomiyi gerek teorik ve gerekse uygulamalı olarak çeşitli sunumlar, posterler ve sergilerle izlediler, tartıştılar.

Bu kapsamda, Türk metal sendikamızın Uludağ Üniversitesi ile işbirliğinde gerçekleştirilen ve bir yıldır devam etmekte olan bilimsel araştırma projesinden elde edilen sonuçlar, proje yürütücüsü Prof. Dr. Serpil AYTAÇ ve Öğretim Görevlisi Gizem AKALP tarafından dünya ergonomi kongresinde sunuldu.

Diğer Resimler